Ajankohtaiset tiedotteet

Tälle verkkosivulle päivitetään ahkeralla aikataululla ajankohtaisia asioita, täältä löytyy paljon uutisia, kenneltietoutta ja toimintaohjeita jne. Rotujaostot voivat lähettää myös ajankohtaisia asioitaan tiedotettavaksi verkkosivulle ja facebook-sivulle. 

Toivomme, että mahdollisimman moni Pohjois-Savon kenneltoimija ja koiraharrastaja oppisi vierailemaan ym. foorumilla ja hyödyntämään sivustoja erilaisten tietojen hakemiseen.

Lisätietoja: 

  • Kennelpiirin puheenjohtaja Erkki Savolainen erkki.savolainen (at) gmail.com
  • Kennelpiiriin sihteeri Eija Airaksinen, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Kennelpiirin tiedottaja Sari Holopainen, sariholopainen (at) hotmail.com


SKL: Tiedotteen tekeminen: Hyvä tiedote on napakka ja selkeä. Tiedotteen tärkein asia kerrotaan aina alussa. 
.

============================

Ajankohtaiset tiedotteet:

KEAJ JA DRAJ kokeet hyväksytty helmikuulle

Julkaistu 10.02.2020

Kahdenviikon anomisajan puitteissa on myönnetty seuraavat ajokokeet:
iLMOITTAUTUMINEN ON KÄYNNISSÄ

Ketunajokoe la 22.2. Kuopio (Karttula

Dreevereiden ajokoe su 23.2. Kaavi (Raukku)

KEAJ:

Paikka Kuopio (Karttula)
Järjestäjä KARTTULAN KENNELKERHO RY
Tapahtumantyyppi yleinen
Ylituomari MIKKO LAPPALAINEN
Ilmoittautuminen 09.-17.02.2020
Osanottomaksu 40,00€
Ilmoittautumisten vastaanottaja Sami-severi Laukkanen

puh. 040 539 0574
Samilaukkanen@windowslive.fi
Maksu paikanpäällä
Rajoituksen perusteet Koiramäärää koskeva rajoitus: Maastot

DRAJ

Paikka Kaavi (Toimintakeskus Raukku)
Järjestäjä KOILLIS-SAVON KENNELKERHO RY
Tapahtumantyyppi yleinen
Ylituomari HARRI AROLA
Ilmoittautuminen 09.-17.02.2020
Osanottomaksu 40,00€, Tilille FI26 5482 3720 0126 65 OKOYFIHH
Ilmoittautumisten vastaanottaja Juha Kantell

puh. 0405538517
Juha.kantell@gmail.com

Kennelpiirin ajankohtaiset tiedotteet

Piirinmestaruuskokeet 2019

Lähetäthän tulokset sekä kuvan piirinmestarista tulemaan!

  • 15.-16.6. Leppävirta
    NOME-B 
    Mika Lappalainen    
  • 20.7. Kuopio VIC
    Tapio Pulkkinen    
  • 20.7. Kuopio VIC-R
    Tapio Pulkkinen    
  • 18.8. Kiuruvesi MEJÄ
    Tuula Svan    
  • 25.8. Kuopio TOKO
    Kaisa Poutanen    
  • 7.9. Kiuruvesi KAER (metsä)
    Timo Hakkarainen    
  • 21.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.9. Tervo LINT
    Juha Prinkkilä    
  • 22.8. Juva MÄAJ
    Mikko Lappalainen
  • 5.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen    
  • 6.10. Siilinjärvi AJOK
    Janne Pellinen     
  • 14.10. Kuopio BEAJ
    Lea Tuovinen     
  • 25.10. Lapinlahti HIRV
    Mika Juntunen    
  • 2.11. Kuopio DRAJ
    Harri Piiroinen     
  • 2.11. Iisalmi PK (PAHA)
    Mira Salminen     
  • 2.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 3.11. Kuopio RT
    Anna Klingenberg    
  • 16.11. Suonenjoki KEAJ
    Seppo Ojala