Kennelpiirin toimihenkilöt

Sihteeri

  • Eija Airaksinen, Saarisenraitti 143, 71570 Syvänniemi, sihteeri (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi, puh. 0400 600 034 puh. ilt.klo 16. jälk.

Rahastonhoitaja

  • Sari Vähäkoski, Lyytilänmäentie 540, 77600 Suonenjoki, puh. 044 333 2487, sari.vahakoski (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Tiedottaja

  • Sari Holopainen, Kuopio, puh. 044 307 8850, sariholopainen (at) hotmail.com

Agility-vastaava

  • henkilöhaku käynnissä

Jäljestysohjaaja

  • Minna Sirviö, puh. 044 067 0313, taa_vi (at) hotmail.com

Mejä koulutusvastaava

  • Heli Niskanen, Kiuruvesi, puh. 0400 783 378, niskanen.heli (at) gmail.com

Palveluskoiravastaava

  • Marianne Punkki, puh. 044 718 2911, marianne.nissinen (at) gmail.com

Rally-toko

  • Päivi Räsänen, puh. 044 3623675, janutakhuskies@gmail.com

Tokovastaava

  • henkilöhaku käynnissä

Kennelliiton toimihenkilöt kennelpiirissä

Aluekouluttaja

  • Tiina Paananen, Suonenjoki, tiina.paananen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Koetoimitsijoiden ja ylituomareiden koulutuksissa avustaa: Lasse Heikkinen, Siilinjärvi

Kaveri- ja lukukoiravastaava

  • Kaverikoirat: Pirjo Kärki, Kuopio, puh. 050 372 7214, pirjo.karki (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Lukukoirat:

Kennelneuvojat

  • Erkki Shemeikka, Sonkajärvi, p. 0400 815 185, erkki.shemeikka (at) meili.fi
  • Anna-Maija Mansikkala-Kumpulainen, Iisalmi, p. 050 433 0263, 0500 717 092, anna-maija.mansikkala (at) iisalmi.fi
  • Sari Laitinen. Varkaus, p. 050 438 6046, sari.laitinen (at) pp.inet.fi

Nuorisokoordinaattori

  • Milla Veikkolainen, Siillinjärvi, p. 050 571 5332, milla.veikkolainen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi

Näyttelyohjaajat

  • Tuula Laitinen, Siilinjärvi p. 050 512 5031, tuula.laitinen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Henna Kemppainen, Kuopio, p. 045 136 3655, henna.laitinen (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi
  • Sari Vähäkoski, Suonenjoki, p. 044 333 2487, sari.vahakoski (at) pohjois-savonkennelpiiri.fi